Gry na konsole prezentują obecnie bardzo wysoki poziom technologiczny

images
Obecnie dużo osób poszukuje rozmaitej rozrywki, która nie tylko da okazję zrelaksować się fizycznie, ale zwłaszcza psychicznie. Z pewnością wyjątkowo dobrą rozrywką są różnorakie gry na komputer, czy konsole. Aktualnie konsole, cieszą się sporą popularnością, co jest spowodowane tym, że są one dużo bardziej praktyczne w użyciu i istnieje możliwość je podłączać pod telewizor, czy monitor. Gry na konsole nie odbiegają w żaden sposób od gier komputerowych, a wręcz przeciwnie. Dużo częściej bowiem gry na konsole posiadają znacznie lepsze parametry techniczne, jak też graficzne, przez co gra staje się zdecydowanie przyjemniejsza i dostarcza dużo lepszej rozrywki.

Play Station (źródło), produkuje już od wielu lat konsole na zaskakująca wysokim poziomie. Niewątpliwie ps3 jest aktualnie najbardziej ukształtowaną konsolą tego producenta, która zawiera dużo funkcji nie związanych z grami. To oczywiście duży atut ps3. Jednak konsola ta szczególnie posiada fantastyczne parametry dla gier ([kliknij]), dzięki czemu występujące w danej grze postacie, a także całe otoczenie przedstawia się coraz bardziej realistycznie. Oczywiście jakość gier na ps3 uzależniona jest nie tylko od tej konsoli, ale w sporej mierze od tego, jak poszczególna gra została zrealizowana. Takie gry jak FIFA 14, czy dużo innych gier sportowych, jest bardzo dobrym przykładem na to, że produkcja ma największe znaczenie. Ta gra bowiem prezentuje niesamowite możliwości gry, ale również konsoli, które ukazują się w tym, jak bardzo realistycznie poruszają się poszczególne postacie w grze, a także jak interesująco prezentuje się cała otoczka gry, a więc stadiony, boiska treningowe, kibice i grafika związana z prowadzeniem gry. Jest to gra, która daje okazję dostrzec dużo bardzo interesujących rozwiązań, ale przede wszystkim umożliwia graczom znakomicie się bawić.

Gry na konsole Xbox, także cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem. Oczywiście taka gra jak FIFA, jest także w wersji na tę konsolę. Jednak w przypadku Xbox’a z pewnością najbardziej istotny jest Kinect. Jest to gra, która pozwala w stu procentach oddziaływać na wydarzenia w grze, poprzez starowanie postaciami wirtualnymi, które odzwierciadlają nasze ruchy fizyczne. Aktualnie gra ta cieszy się bardzo dużą popularnością, co można dostrzec patrząc chociażby na sprzedaż tej gry. Oczywiście Xbox również służy do normalnych gier, a więc najbardziej popularnych, czyli sportowych, wojennych, strategicznych, jakie są w czołówce najchętniej wybieranych przez graczy.