Category pasja

Oferta sklepu myśliwskiego – w jakim miejscu nabyć asortyment dla myśliwych

myśliwy
Polowanie to rozrywka istniejąca od wieków. W przeszłości zazwyczaj polowania urządzano w domach szlacheckich, dzisiaj jednakże polować można bez względu na pozycje społeczną oraz stan posiadania. Naturalnie, polowania są również ograniczone stosownymi przepisami prawnymi, do których trzeba się bezwzględnie przystosować. Na rynku funkcjonuje dużo sklepów proponujących produkty myśliwskie, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Co można odnaleźć w ich ofercie?
Read More

Sprzęt do specjalnych zastosowań

Nóż nawigator
Kto w dzisiejszych czasach ma w domostwie maczety? Jeśli pomyślisz o jakimś przestępcy (w ostatnim czasie w stolicy Małopolski było wiele aktów przemocy z użyciem tej broni), jesteś w błędzie. Maczety są bardzo przydatne w wielu kwestiach. Ich najpowszechniejszym zastosowaniem są różnorakie roboty w ogródku. Maczety są nieodzowne, kiedy trzeba ściąć bardzo wysoko rosnące rośliny, których nie można wyrwać za pomocą gołych rąk. Maczety mogą być także pomocne w czasie wędrówki po gęstych lasach, gdzie należy sobie torować drogę kawałem niezawodnego żelastwa.
Read More

Czytanie, jako interesujące, pasjonujące i niedrogie hobby

czytanie z dziećmi
Dzisiaj egzystujemy w czasach, gdzie czytanie staje się coraz mniej popularne. Sporo osób woli obejrzeć film zamiast przeczytać książkę, oprócz tego Net jest dziś tak globalny, iż większość czasu spędzamy przed kompem na portalach społecznościowych, różnorodnych stronach internetowych, co sprawia, że nie mamy już ani czasu ani częstokroć chęci na czytanie książek.
Read More

Jak prawidłowo trzeba nosić przy sobie broń palną, najczęściej spotykane rodzaje kabur pistoletowych?

kabura
Posiadanie broni palnej jest obwarowane dużą ilością przepisów i nie wszyscy ją mogą legalnie używać. Wręcz odwrotnie, liczba osób które mogą ją posiadać jest bardzo ograniczona, a przeciętny człowiek raczej nie ma szans na otrzymanie zezwolenia.
Read More

Co obecnie oferują graczom konsole?

images
W dzisiejszych czasach popularne są gry na PS3, gry na xbox 360 lub – mniej znane – gry na 3DS. Konsole oraz sprzęty przenośnie wyparły już zwyczajne gry planszowe. Od pewnego czasu trwa wymiana zdań na temat, która konsola jest najbardziej zaawansowana. Konsole do gier wideo firmy Sony, czyli Playstation 3 oraz firmy Microsoft, czyli Xbox 360 proponują tzw. exclusivy, czyli gry wydawane wyłącznie na jedną z platform. Konsole mają opcję dołączania dodatków|akcesoriów, jakim jest Kinect dla Xboxa lub Move do playstation.
Read More