Category wojsko

Jak oraz ile czytają Polacy?

Jak stwierdził dawniej Umberto Eco, kto czyta książki, ten żyje podwójnie. Ta koncepcja włoskiego autora ma ogromne przełożenie na aktualną rzeczywistość. Niestety, duża liczba ludzi zdaje się nie spostrzegać roli, jaką aktualnie odgrywa książka. Na rynku funkcjonują wedle wielu bardziej nośne media, jak gazety, internet czy telewizja. Żaden przekaz jednak nie da nam tak wiele, ile czytelnikowi oferuje ciekawa książka z porządnie dopracowaną, ciekawą fabułą. Dłużące się jesienne wieczory z kocykiem, gorącą czekoladą i książką – kto z nas tego nie pragnie?
Read More

W jakim miejscu kupować pozycje książkowe naukowe?

półka z książkami
Chyba każdy, kto tylko studiuje na dowolnym trochę bardziej wymagającym już kierunku przy którym trzeba praktycznie bez przerwy zwiększać swoją wiedzę na własną rękę wie o tym, jak mnóstwo rozmaitych trudności sprawia niekiedy dostęp do koniecznych przy tym książek naukowych. Równocześnie jednak jest to niezwykle istotna kwestia, gdyż pomimo tego, że w obecnych czasach dysponujemy już internetem, to jednak wielu rzeczy możemy dowiedzieć się jedynie z odpowiednich pozycji naukowych.
Read More

Już od początku czytajmy dzieciom – koniecznie

dzieci
Im prędzej zaszczepimy w naszych pociechach uwielbienie do książek, tym znaczniejsza jest pewność na to, iż będą one również czytały jako starsze osoby. Co więcej ma możliwość się też okazać, że dzięki zamiłowaniu do czytania prościej będzie im przychodziło przerabianie książek szkolnych, bo po prostu nie będziemy musieli ich zmuszać do ich przeczytania.
Read More

Z jakiej przyczyny warto czytać książki?

Zaczynamy być społeczeństwem, które czyta coraz mniej. Niepokojące to stwierdzenie, albowiem człowiek wychowany wyłącznie przed ekranem telewizora funkcjonuje zupełnie inaczej, niż ktoś kto czyta książki. Dlaczego? Otóż czytanie w sposób widoczny oddziałuje na nasz rozwój. Telewizja stopuje samodzielne myślenie. Wszystko zostaje podane na tacy: scenerię, mimikę. Pochłaniając lekturę, to my tworzymy film. Nasz film, przy którego powstawaniu możemy wykazać się fantazja i kreatywnością. Samodzielnie obsadzamy role i planujemy scenografię. Każdy szczegół wygląda tak, jak zechcemy.
Read More

Dawanie prezentów to też sztuka

images
Kupowanie prezentów dla naszych bliskich i znajomych z różnych okazji to trudna sztuka, którą nie wszyscy opanowaliśmy w równym stopniu. O tym, jak niefortunne mogą być podarunki, przekonujemy się osobiście w momencie, kiedy dostajemy prezent na urodziny, gwiazdkę, czy z innej okazji. Nasze szuflady stają się pełniejsze o nowe zestawy skarpet, majtek czy czapek, których nigdy nie założymy, a półki o poradniki czy przewodniki, których nigdy nie weźmiemy do ręki.
Read More