Category wojsko

Czytanie, jako interesujące, pasjonujące i niedrogie hobby

czytanie z dziećmi
Dzisiaj egzystujemy w czasach, gdzie czytanie staje się coraz mniej popularne. Sporo osób woli obejrzeć film zamiast przeczytać książkę, oprócz tego Net jest dziś tak globalny, iż większość czasu spędzamy przed kompem na portalach społecznościowych, różnorodnych stronach internetowych, co sprawia, że nie mamy już ani czasu ani częstokroć chęci na czytanie książek.
Read More

Jak oraz ile czytają Polacy?

Jak stwierdził pewnego razu Umberto Eco, kto czyta książki, ten żyje podwójnie. Ta sentencja włoskiego autora ma duże przełożenie na aktualną rzeczywistość. Niestety, wielu ludzi zdaje się nie zauważać roli, jaką dzisiaj odgrywa książka. Na rynku działają według wielu bardziej nośne media, jak gazety, internet oraz telewizja. Żaden przekaz jednak nie da nam tyle, ile czytelnikowi daje dobra książka z porządnie dopracowaną, ciekawą fabułą. Dłużące się jesienne wieczory z kocykiem, gorącą czekoladą i książką – kto z nas tego nie lubi?
Read More

Z jakiej przyczyny warto czytać książki?

Zaczynamy być społeczeństwem, któremu czytanie do szczęścia nie jest niezbędne. Przerażające nieco stwierdzenie, ponieważ człowiek wychowany tylko przez „szklany ekran” funkcjonuje zupełnie inaczej, niż niż osoba, która czyta książki. Z jakiej przyczyny? Otóż czytanie korzystnie wpływa na ludzki rozwój. Telewizja blokuje samodzielne myślenie. Wszystko zostaje wyłożone na tacy: scenerię, mimikę. Czytając, to my tworzymy film. Nasz film, którego jesteśmy reżyserem. Samodzielnie obsadzamy role i planujemy scenografię. Poszczególna scena powstaje w naszej głowie.
Read More

Jak powiększyć swoje szanse na zdobycie prawa do kierowania pojazdem?

prawo-jazdy-obrazek
W naszym kraju nie jest prosto uzyskać prawo jazdy. Bez ustanku można usłyszeć o problemach związanych z przejściem przez egzamin. Poza tym – z roku na rok jest to coraz cięższe, ponieważ od kandydatów wymaga się czegoś nowego. Jednakże są pewne rozwiązania, które umożliwiają wzmocnienie szans na zdobycie upragnionego dokumentu.
Read More

Dlaczego kochamy książki polityczne?

stare ksiązki
Polska to wyjątkowy kraj, gdzie w każdym kącie rozmawia się o politykach. Spory na te tematy wieńczą każdą mocno zaprawianą uroczystość w gronie rodzinnym. Uwielbiamy się ze sobią spierać o swoje poglądy polityczne. Mało tego, jeszcze większą przyjemność sprawia nam pokazywanie błędów drugiej stronie. Ale nasze niezgody to nie ostatni powód, dla którego uwielbiamy politykę.
Read More