Obrotowa fotografia luksusowy jednak satysfakcjonujący produkt.

obiektyw
Nowoczesny rodzaj wizualizacji umożliwiający w bardzo szczegółowy sposób sprawdzić nam artykuł w wymiarze 3D jest to fotografia obrotowa. Przy opracowywaniu tej wizualizacji trzeba zrealizować kilka niezbędnych etapów. Jednym z kroków jest przygotowanie odpowiedniego miejsca.

Musi być to miejsce, gdzie fotograf śmiało będzie mógł z każdej strony sfotografować ustalony artykuł. Dodatkowo bardzo ważne tutaj jest dopasowanie tła. Najkorzystniejsze jest jasne tło, ponieważ w dalszej obróbce swobodnie takowe tło jest zastąpić.

3d
Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

Po przygotowaniu miejsca powinniśmy odpowiednio sposób przyrządzić produkt. Należy pamiętać, aby ani jeden z elementów fotografowanego artykułunie był odblaskowy- metalowy. Powoduje to bowiem odbicie fotografa albo w przypadku zastosowania lampy błyskowej efekt biernego oświetlenia. Jak widzimy jest to bardzo drogocenne działanie, albowiem zobowiązuje do wielu serii zdjęć. Każde z wykonanych ujęć musi być odpowiednie, staranniea także drobiazgowe. Wszelkie fotografie powinny być zrobione w tej samej trwałości. Bardzo często zdarza się, że ok 60-70 procent fotografii wykonanychpodczas w czasietakiej sesji jest odrzucanych. Zazwyczaj argumentem, dlaczego takie fotografie są negowane jest za mała ostrość.

Zdarza się, że sesja produktowa innymi słowy fotografia obrotowa (http://www.otofoto360.pl/), z której później zostanie wykonana wizualizacja 3D trwa wiele godzin. Jest bardzo pracochłonne jednakże daje wiele satysfakcji po jej zakończeniu. Po wykonaniu sesji jak i wyborze odpowiednich ujęć jesteśmy już w połowie drogi do triumfu. W tym momencie bierzemy się za finalne wykonanie wizualizacji. I w tym miejscu w zależności z jaką częstotliwością ma być wykończona wizualizacja musimy dobrać właściwą ilość ujęć. Zazwyczaj liczba ta przekracza kilkaset zdjęć. Sama wizualizacja wyrabiana jest przez właściwe, zawodowe programy komputerowe.

Fotograf robiący zdjęcie
Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Tym bardziej człowiek musi wszelkie dane wprowadzić do programu i co najistotniejsze czuwać nad ich prawidłowością. I tutaj zbliżamy się do końca tworzenia wizualizacji 3D opracowywanej przez fotografię obrotową. Mimo wielkiego nakładu pracy w takową formę prezentacji produktów, staje się ona bardzo popularna. Sprzedawcy muszą, w coraz to bardziej wymyślne sposoby zachęcać potencjalnych klientów do kupna właśnie ich produktów. A i konsument jest coraz bardziej wybredny.